KKK

Kogusime kokku vastused korduma kippuvatele küsimustele Family Linki kohta. Kui kasutate juba rakendust ja teil on endal mõni küsimus tekkinud, vaadake lisateabe saamiseks meie abikeskust.

Tööpõhimõtted

Kuidas Family Link toimib?

Google’i Family Linki rakendus aitab vanematel püsida kursis sellega, kuidas nende laps või teismeline oma Android-seadet kasutab, ning võimaldab panna pere jaoks paika digitaalse tegevuse põhireeglid.

Kõigepealt vajab laps ühilduvat seadet (vaadake, mis seadmed Family Linkiga töötavad). Seejärel saavad vanemad Family Linki enda seadmesse alla laadida (Android või iPhone).

Kui lapsel/teismelisel juba on konto, juhendab Family Link vanemat, kuidas lapse konto enda kontoga siduda. Selle toimingu osana võib lapsel/teismelisel olla samuti vaja Family Linki (lapse/teismelise) rakendus oma telefoni alla laadida, et lõpetada kontode sidumine.

Vanemad saavad ühtlasi kasutada Family Linki Google’i konto loomiseks lapsele, kes on noorem kui 13 (või teie riigis kohalduv vanus). Kui see on tehtud, saab laps seadmes oma uude kontosse sisse logida.

Kui kontod on lingitud, saavad vanemad Family Linki kasutada, et jälgida näiteks kasutusaega või hallata sisu.

Kas Family Link blokeerib minu lapse jaoks kogu sobimatu sisu?

Ei. Family Link ei blokeeri sobimatut sisu, kuid mõnel rakendusel võivad olla eraldi filtreerimisvalikud. Teatud Google’i rakendustel, nagu Otsing ja Chrome, on Family Linkis filtreerimisvalikud. 13-aastaste ja vanemate teismeliste vanematele on YouTube’i piiratud režiim valikuline seadistus, mida saab kasutada potentsiaalse täiskasvanutele mõeldud sisu väljasõelumiseks. Pange tähele, et need filtrid ei ole täiuslikud, mistõttu võib vulgaarne, vägivaldne või muu lapse jaoks potentsiaalselt sobimatu sisu läbi pääseda. Soovitame oma pere jaoks sobilike valikute tegemiseks rakenduste seaded ning Family Linki pakutavad seaded ja tööriistad üle vaadata.

Kas vanemad saavad kasutada Family Linki Android-seadmes?

Jah. Vanemad saavad käitada Family Linki Android-seadmetes, milles töötab KitKat (4.4) või uuem versioon.

Kas vanemad saavad kasutada Family Linki iOS-seadmes?

Jah. Vanemad saavad käitada Family Linki iPhone’ides, milles töötab iOS 9 või uuem versioon.

Kas vanematel on võimalik kasutada Family Linki veebibrauseris?

Vanemad saavad hallata veebibrauseris lapse konto puhul teatud seadeid. Teiste funktsioonide, nagu kasutusaja piirangute määramine, jaoks on vaja Family Linki rakendust Androidile või iPhone’ile.

Kas lapsed või teismelised saavad kasutada Family Linki Android-seadmes?

Parimate tulemuste tagamiseks soovitame lastel või teismelistel kasutada Android-seadmeid, milles töötab versioon 7.0 (Nougat) või uuem. Seadmetes, milles töötavad Androidi versioonid 5.0 ja 6.0 (Lollipop ja Marshmallow), võib olla samuti võimalik Family Linki käitada. Lisateabe saamiseks vaadake meie abikeskust.

Kas lapsed või teismelised saavad kasutada Family Linki Chromebookis (ChromeOS-is)?

Lapsed ja teismelised saavad Chromebookides oma Google’i kontosse sisse logida. Vanemad saavad näiteks hallata lapse Chromebooki ja konto seadeid ning määrata veebisaitidele piiranguid. Vt lisateavet siin.

Kas lastel ja teismelistel on võimalik kasutada Family Linki iOS-is ja veebibrauserites?

Lapsed ja teismelised saavad iOS-seadmetes ja veebibrauserites oma Google’i kontosse sisse logida, kui neil on vanema nõusolek. Vanemad saavad jätkuvalt mõnda lapse konto seadet hallata. Need seaded rakenduvad, kui laps on sisse logitud ning kasutab iOS-seadmes või veebis Google’i rakendusi ja teenuseid. Teised Family Linki rakenduse funktsioonid, nagu lapse kasutatavate rakenduste haldamine ja kasutusaja piirangute määramine, ei ole vanematele saadaval, kui laps kasutab iOS-seadet või on sisse logitud veebis. Vaadake lisateavet laste ja teismeliste sisselogimise kohta iOS-seadmetes ning veebibrauserites.

Kui palju aega kulub lapse seadme ja Google’i konto seadistamiseks?

Arvestage lapse Google’i konto ja Android-seadme seadistamiseks umbes 15 minutiga.

Kontod

Kas Family Linkiga hallataval Google’i kontol on lapse puhul miinimumvanus?

Ei. See on teie otsustada, millal teie laps on oma esimeseks Android-telefoniks või -tahvelarvutiks valmis.

Kas mu laps näeb reklaame, kui ta on enda Google’i kontosse sisse logitud?

Jah, Google’i teenused töötavad reklaamide toel ja teie laps võib näha meie tooteid kasutades reklaame.

Kas ma saan kasutada Family Linki, et jälgida teismelise tegevust?

Jah, Family Linki saab kasutada teismeliste (lapsed, kes on vanemad kui 13 või teie riigis kohalduv vanus) vanemlikuks järelevalveks. Erinevalt lastest, kes on nooremad kui nõutud iga, on teismelistel võimalik järelevalve igal ajal peatada. Kui nad teevad seda, siis teile antakse sellest märku ja nende seadmed lukustatakse ajutiselt ega ole kasutatavad.

Kas ma saan kasutada pere haldamiseks oma töö- või koolikontot?

Ei. Peregrupi haldamiseks ei saa kasutada töö- ega koolikontosid. Saate kasutada Family Linkiga isiklikku Google’i kontot, nagu teie Gmaili konto.

Miks võib hallatava lapse vanemliku järelevalvega seadmes olla kasutusel ainult üks Google’i konto?

See piirang aitab meil tagada toote tähtsate funktsioonide toimimise. Näiteks kui seadmes on saadaval teine konto, võib laps sellele lülituda, et Play poest ilma vanema nõusolekuta rakendusi alla laadida.

Mis juhtub, kui minu laps saab 13 (või jõuab minu riigis kohalduvasse ikka)?

Kui teie laps saab 13 (või jõuab teie riigis kohalduvasse ikka), on tal võimalik hakata tavalist Google’i kontot kasutama. Enne kui laps saab 13, saadetakse vanematele meil, mis annab neile teada, et lapsel on võimalik oma sünnipäeval iseseisvalt enda kontot haldama hakata, nii et vanemad ei saa seda enam teha. Oma 13. sünnipäeval saab laps valida, kas ta soovib iseseisvalt oma Google’i kontot hallata või lasta vanemal seda enda eest edasi teha. Kui laps otsustab ise oma kontot haldama hakata, kuid soovite endiselt asjadega kursis püsida, saab Family Linki järelevalve tööriistad tema seadmes Family Linki (lapse/teismelise) rakendusega uuesti lubada. Lisateabe saamiseks vaadake meie abikeskust.