پرسشگان

پاسخ بعضی از رایج‌ترین سؤالات درباره Family Link را جمع‌آوری کرده‌ایم. اگر از قبل از برنامه استفاده می‌کنید و سؤالی مربوط به خودتان دارید، برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به مرکز راهنمایی ما سر بزنید.

چطور کار می‌کند

Family Link چگونه کار می‌کند؟

برنامه Family Link از Google به والدین کمک می‌کند همان‌طور که کودک یا نوجوانشان از دستگاه Android خود استفاده می‌کند، از فعالیت‌هایش مطلع شوند و به آن‌ها امکان می‌دهد قوانین پایه دیجیتال خاصی برای خانواده‌شان تنظیم کنند.

کودک/نوجوان ابتدا به دستگاهی سازگار نیاز دارد (ببینید چه دستگاه‌هایی با Family Link قابل استفاده است). سپس، والدینش می‌توانند با بارگیری Family Link در دستگاه خودشان (Android یا iPhone) شروع به کار کنند.

اگر کودک/نوجوانی درحال حاضر حساب دارد، Family Link به والدینش جهت پیوند دادن حسابشان به حساب او کمک می‌کند. به‌عنوان قسمتی از این فرآیند، ممکن است برای تکمیل پیوند دادن حساب‌ها لازم شود کودک/نوجوان برنامه Family Link (کودک/نوجوان) را در تلفن خود بارگیری کند.

همچنین والدین می‌توانند به‌منظور ایجاد «حساب Google» برای فرزند زیر ۱۳ (یا سن مقرر در کشور شما) سالشان، از Family Link استفاده کنند. پس از تکمیل این فرآیند، فرزندان می‌توانند با حساب جدیدشان به سیستم دستگاهشان وارد شوند.

پس از پیوند دادن حساب‌ها، والدین می‌توانند از Family Link برای انجام کارهایی مانند نظارت بر مدت تماشای صفحه و مدیریت محتوایی که فرزندان استفاده می‌کنند، کمک بگیرند.

آیا Family Link همه محتوای نامناسب را برای فرزندانم مسدود می‌کند؟

خیر. Family Link محتوای نامناسب را مسدود نمی‌کند، اما ممکن است بعضی از برنامه‌ها گزینه‌های فیلتر کردن مخصوص به خود داشته باشد. بعضی از برنامه‌های Google مانند «جستجو» و Chrome گزینه‌های فیلتر کردنی دارند که می‌توانید آن‌ها را در Family Link پیدا کنید. برای والدین نوجوانان ۱۳ سال یا بالاتر، «حالت محدود‌» تنظیم اختیاری‌ای است که می‌توانید از آن برای کمک به فیلتر کردن محتوای بالقوه مخصوص بزرگسالان استفاده کنید. لطفاً توجه داشته باشید که این فیلترها کامل و بی‌نقص نیستند، بنابراین محتوای غیراخلاقی، خشن یا سایر محتوایی که شاید نخواهید فرزندتان ببیند گاهی اوقات از این فیلترها عبور می‌کنند. توصیه می‌کنیم برای تصمیم‌گیری درمورد آنچه برای خانواده شما مناسب است، تنظیمات برنامه‌ها و تنظیمات و ابزاری را که Family Link ارائه می‌دهد مرور کنید.

آیا والدین می‌توانند در Android از Family Link استفاده کنند؟

بله. والدین می‌توانند در دستگاه‌هایی که Android نسخه KitKat (‏۴.۴) و بالاتر دارد از Family Link استفاده کنند.

آیا والدین می‌توانند از Family Link در iOS استفاده کنند؟

بله. والدین می‌توانند Family Link را در تلفن‌های دارای سیستم‌عامل iOS نسخه 11 و بالاتر اجرا کنند.

آیا والدین می‌توانند از Family Link در مرورگر وب استفاده کنند؟

والدین می‌توانند بعضی از تنظیمات حساب فرزندشان را در مرورگر وب مدیریت کنند. سایر ویژگی‌ها مانند تنظیم محدودیت‌های مدت تماشای صفحه‌ مستلزم این است که والدین برنامه Family Link را در Android یا iPhone داشته باشند.

آیا کودکان یا نوجوانان می‌توانند در Android از Family Link استفاده کنند؟

برای کسب بهترین نتایج توصیه می‌کنیم فرزندان یا نوجوانان از دستگاه‌های Android دارای نسخه ۷.۰ (Nougat) یا بالاتر استفاده کنند. ممکن است دستگاه‌هایی که Android نسخه‌های ۵.۰ و ۶.۰ (Lollipop و Marshmallow) دارند نیز بتوانند Family Link را اجرا کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به مرکز راهنمایی ما بروید.

آیا کودکان/نوجوانان می‌توانند از Family Link در Chromebook ‏(ChromeOS) استفاده کنند؟

کودکان و نوجوانان می‌توانند در دستگاه‌های Chromebook به حساب Google خود وارد شوند. والدین می‌توانند کارهایی مانند مدیریت تنظیمات حساب و Chromebook فرزندشان را انجام دهند و محدودیت‌های وب‌سایت را تنظیم کند. اینجا بیشتر بدانید.

آیا کودکان/نوجوانان می‌توانند از Family Link در مرورگرهای وب و iOS استفاده کنند؟

کودکان و نوجوانان می‌توانند در دستگاه‌های iOS و مرورگرهای وب با رضایت والدین به حساب Google خود وارد شوند. همچنان والدین می‌توانند برخی از تنظیمات حساب فرزندشان را مدیریت کنند و وقتی فرزندشان به سیستم وارد می‌شود و از سرویس‌های برنامه‌های Google در دستگاه iOS و وب استفاده می‌کند، این تنظیمات اعمال خواهد شد. درصورتی که فرزندان از دستگاه iOS استفاده کنند یا در وب به سیستم وارد شوند، ویژگی‌های دیگر برنامه Family Link (مانند مدیریت برنامه‌هایی که فرزند می‌تواند استفاده کنند و تنظیم محدودیت‌های صفحه‌نمایش) در دسترس والدین قرار نخواهد گرفت. درباره ورود به سیستم کودکان/نوجوانان در دستگاه‌های iOS و مرورگرهای وب بیشتر بدانید.

راه‌اندازی دستگاه و حساب Google فرزندم چقدر طول می‌کشد؟

راه‌اندازی حساب Google و دستگاه Android فرزندتان حدود ۱۵دقیقه زمان می‌برد.

حساب‌ها

آیا برای اینکه کودکی بتواند حساب Google که با Family Link مدیریت می‌شود داشته باشد، شرط حداقل سنی وجود دارد؟

نه. شما باید تصمیم بگیرید چه زمانی فرزندتان آماده است اولین تلفن یا رایانه لوحی Android خود را داشته باشد.

آیا در مدتی که فرزندم به سیستم حساب Google خود وارد شده است، آگهی می‌بیند؟

بله، سرویس‌های Google از آگهی پشتیبانی می‌کند و ممکن است فرزند شما هنگام استفاده از محصولات ما آگهی ببیند.

می‌توانم از Family Link برای نظارت بر فرزند نوجوانم استفاده کنم؟

بله، از Family Link می‌توان برای نظارت بر نوجوانان (کودکان بالای ۱۳ سال یا سن مقرر در کشورتان) استفاده کرد. برخلاف کودکان زیر سن مقرر، نوجوانان می‌توانند هروقت بخواهند نظارت را متوقف کنند، اما اگر چنین کاری کنند، دستگاهشان به‌صورت موقت قفل یا غیرقابل‌استفاده می‌شود.

آیا می‌توانم از حسابی که ازطریق محل تحصیل یا کار دریافت کرده‌ام برای مدیریت خانواده‌ام استفاده کنم؟

خیر. از حساب‌های ارائه‌شده ازطریق محل کار یا تحصیل نمی‌توان برای مدیریت گروه خانواده استفاده کرد. می‌توانید از حساب Google شخصی مانند حساب Gmail خود با Family Link استفاده کنید.

چرا اجازه نمی‌دهید فرزندان تحت‌کنترل بیشتر از یک حساب در دستگاه تحت‌نظارتشان داشته باشند؟

این محدودیت به ما کمک می‌کند رفتارهای مهم محصول را حفظ کنیم. برای مثال، اگر حساب دیگری در دستگاه وجود داشته باشد، کودکان می‌توانند به آن حساب جابه‌جا شوند و بدون نیاز به تأیید والدین از Play برنامه بارگیری کنند.

وقتی فرزند من ۱۳ ساله (یا سن مقرر در کشور شما) می‌شود چه اتفاقی می‌افتد.

وقتی فرزندتان ۱۳ ساله (یا سن مقرر در کشور شما) می‌شود، این گزینه را دارد که حسابش را به «حساب Google‌» معمولی تبدیل کند. قبل از اینکه کودک ۱۳ ساله شود، والدین رایانامه‌ای دریافت می‌کنند که به آن‌ها اطلاع می‌دهد فرزندشان واجد شرایط است که در روز تولدش کنترل حسابش را در اختیار بگیرد و بنابراین شما دیگر نمی‌توانید حساب او را مدیریت کنید. روزی که کودک ۱۳ ساله می‌شود، گزینه‌ای می‌بیند که آیا می‌خواهد مدیریت حساب Google خود را برعهده بگیرد یا اجازه می‌دهد والدین همچنان آن را مدیریت کنند. اگر فرزندتان بخواهد کنترل حسابش را در دست بگیرد، اما شما همچنان ترجیح دهید از فعالیت‌هایش مطلع شوید، می‌توانید ابزارهای نظارت Family Link را با برنامه Family Link (کودک/نوجوان) در دستگاه فرزندتان دوباره فعال کنید. برای اطلاعات بیشتر، به مرکز راهنمایی ما سر بزنید.