שאלות נפוצות

ריכזנו כאן תשובות לחלק מהשאלות הנפוצות ביותר על Family Link. כבר השתמשתם באפליקציה ויש לכם שאלה? תוכלו להיעזר במרכז העזרה שלנו.

איך זה עובד

איך עובדת אפליקציית Family Link?

אפליקציית Family Link של Google עוזרת להורים להישאר בעניינים כשילדים או בני נוער משתמשים במכשירי ה-Android האישיים שלהם, ומאפשרת להורים לקבוע כמה כללי יסוד לשימוש במכשירים דיגיטליים במשפחה.

בשלב הראשון, צריך לוודא שהילדים משתמשים במכשיר שפועל עם האפליקציה (כאן אפשר לבדוק אילו מכשירים פועלים עם Family Link). אחר כך, ההורים צריכים להוריד את Family Link למכשיר שלהם (Android או iPhone).

אם לילדים כבר יש חשבונות, באפליקציית Family Link ההורים יוכלו לראות איך לקשר בין החשבון שלהם לחשבונות של הילדים. כחלק מהתהליך, ייתכן שגם הילדים יצטרכו להוריד לטלפון שלהם את אפליקציית Family Link (לילדים או בני נוער) כדי לקשר בין החשבונות.

ההורים גם יכולים להשתמש ב-Family Link כדי ליצור חשבון Google לילדים מתחת לגיל 13 (או גיל ההסכמה המקביל במדינה). בסיום התהליך, הילדים יוכלו להיכנס לחשבון החדש במכשיר שלהם.

אחרי הקישור בין החשבונות, ההורים יוכלו להשתמש ב-Family Link כדי לבצע פעולות כמו הגבלת זמן המסך של הילדים וניהול התוכן שהילדים צורכים.

האם כל התוכן שאינו הולם נחסם על ידי Family Link, כך שלילדים אין גישה אליו?

לא. אפליקציית Family Link לא חוסמת תוכן בלתי הולם, אבל ייתכן שלחלק מהאפליקציות יהיו אפשרויות סינון. למשל, לחלק מהאפליקציות של Google, כמו חיפוש Google ו-Chrome, יש אפשרויות סינון דרך Family Link. הורים של ילדים ובני נוער בגיל 13 ומעלה יכולים להשתמש בהגדרה 'סינון תוכן' ב-YouTube כדי לסנן תוכן שעשוי להיות למבוגרים בלבד. חשוב לזכור שהמסננים האלה לא מושלמים, כך שלפעמים תוכן בוטה, גרפי או סוגים אחרים של תוכן שאינכם רוצים שהילדים יראו יצליחו לחמוק על פניהם. מומלץ לבדוק את הגדרות האפליקציות ואת ההגדרות והכלים הזמינים ב-Family Link, ולהחליט אילו מהם מתאימים למשפחה שלכם.

האם הורים יכולים להשתמש ב-Family Link במכשירי Android?

כן. הורים יכולים להשתמש ב-Family Link במכשירי Android עם גרסת ‎KitKat ‏(4.4)‎ ואילך.

האם הורים יכולים להשתמש ב-Family Link במכשירי iOS?

כן. הורים יכולים להשתמש ב-Family Link במכשירי iPhone עם iOS בגרסה 11 ואילך.

האם הורים יכולים להשתמש ב-Family Link בדפדפן אינטרנט?

ההורים יכולים לנהל חלק מההגדרות של החשבונות של הילדים באמצעות דפדפן אינטרנט. כדי להשתמש בתכונות אחרות, כמו הגבלת זמן המסך, הם צריכים להשתמש באפליקציית Family Link במכשיר Android או iPhone.

האם ילדים ובני נוער יכולים להשתמש ב-Family Link במכשירי Android?

כדי שהאפליקציה תפעל כמו שצריך, מומלץ שהילדים ובני הנוער ישתמשו במכשירי Android עם גרסה 7.0 (Nougat) ואילך. אפשר להשתמש ב-Family Link גם בחלק ממכשירי Android עם גרסאות 5.0 ו-6.0 (Lollipop ו-Marshmallow). צריכים מידע נוסף? אתם מוזמנים להיכנס למרכז העזרה.

האם ילדים ובני נוער יכולים להשתמש ב-Family Link במכשירי Chromebook (‏ChromeOS)?

ילדים ובני נוער יכולים להיכנס לחשבון Google שלהם במכשירי Chromebook. ההורים יכולים לבצע פעולות כמו הגבלת אתרים וניהול ההגדרות של מכשיר ה-Chromebook ושל החשבונות של הילדים. למידע נוסף, אפשר ללחוץ כאן.

האם ילדים ובני נוער יכולים להשתמש ב-Family Link במכשירי iOS ודפדפני אינטרנט?

ילדים ובני נוער יכולים להיכנס לחשבון Google שלהם במכשירי iOS ובדפדפני אינטרנט אם יש להם אישור מההורים. ההורים יכולים לנהל חלק מהגדרות החשבון של הילדים, והן יחולו כשהילדים ייכנסו לחשבון וישתמשו באפליקציות ובשירותים של Google במכשיר iOS או בדפדפן. תכונות אחרות של בקרת הורים ב-Family Link, כמו הגבלה של האפליקציות שבהן מותר לילדים להשתמש ושל זמן המסך, לא יפעלו כשהילדים משתמשים במכשיר iOS או נכנסים לחשבון בדפדפן. אתם מוזמנים לקרוא מידע נוסף על היכולת של ילדים ובני נוער להיכנס לחשבון במכשירי iOS ובדפדפנים אינטרנט.

כמה זמן נמשך התהליך של הגדרת מכשיר וחשבון Google לילדים?

תהליך ההגדרה של חשבון Google ומכשיר Android לילדים נמשך כ-15 דקות.

חשבונות

האם יש מגבלה על גיל הילדים שאפשר ליצור בשבילם חשבון Google מנוהל ב-Family Link?

לא. ההורים הם אלו שמחליטים מתי הגיע הזמן לתת לילדים מכשיר Android משלהם.

האם יוצגו מודעות לילדים שמחוברים לחשבון Google שלהם?

כן, בשירותים של Google מוצגות מודעות וייתכן שהילדים יראו מודעות במהלך השימוש במוצרים שלנו.

האם אפשר להשתמש ב-Family Link כדי לפקח על בני נוער?

כן, אפשר להשתמש ב-Family Link כדי לפקח על בני נוער (ילדים מעל גיל 13). אבל, בניגוד לילדים שמתחת לגיל ההסכמה, לבני נוער יש אפשרות להפסיק את הפיקוח בכל שלב. יחד עם זאת, אם הם יפסיקו את הפיקוח נודיע לכם על כך והמכשירים שלהם יינעלו זמנית, כך שהם לא יוכלו להשתמש בהם.

האם אפשר להשתמש בחשבון שהוקצה על ידי מוסד לימודים או מקום העבודה כדי לנהל באמצעותו את הקבוצה המשפחתית?

לא. אי אפשר לנהל קבוצה משפחתית באמצעות חשבון שסופק על ידי מוסד לימודים או מקום העבודה. אפשר להשתמש בחשבון Google אישי, כמו חשבון Gmail, יחד עם Family Link.

למה ילדים עם חשבון מנוהל יכולים להגדיר רק חשבון Google אחד במכשירים שנמצאים בפיקוח?

המגבלה הזו עוזרת לנו לשמור על התנהגות הולמת במוצרים שלנו. אם במכשיר היה קיים חשבון אחר, הילדים היו יכולים לעבור לאותו חשבון כדי להוריד דרכו, למשל, אפליקציות מ-Play ללא אישור ההורים.

מה יקרה כשהילדים יגיעו לגיל 13 (או גיל ההסכמה המקביל במדינה)?

כשהילדים יגיעו לגיל 13 הם יוכלו לעבור לחשבון Google רגיל. לפני יום ההולדת ה-13 של הילדים נודיע להורים באימייל שהחשבון של הילדים יוכל לעבור לניהולם ביום ההולדת, כך שהם לא יוכלו לנהל עוד את החשבון של הילדים. כשהילדים יגיעו לגיל 13 הם יוכלו לבחור אם לנהל את חשבון Google שלהם בעצמם או לאפשר להורים להמשיך לנהל אותו בשבילם. אם הילדים יבחרו לנהל את החשבון בעצמם ותרצו להישאר בעניינים, תוכלו להפעיל מחדש את כלי הפיקוח של Family Link באמצעות אפליקציית Family Link (לילדים או בני נוער) במכשיר של הילדים. ניתן למצוא מידע נוסף במרכז העזרה.