Bieži uzdotie jautājumi

Mēs esam apkopojuši atbildes uz dažiem visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par Family Link. Ja jau izmantojat lietotni un jums ir radušies jautājumi, plašāku informāciju varat skatīt mūsu palīdzības centrā.

Darbība

Kā darbojas Family Link?

Google lietotne Family Link ļauj vecākiem uzraudzīt, kā bērns vai pusaudzis lieto savu Android ierīci, un iestatīt noteiktus digitālā satura izmantošanas pamatnoteikumus ģimenei.

Vispirms bērnam/pusaudzim būs nepieciešama saderīga ierīce (skatiet, kuras ierīces ir saderīgas ar lietotni Family Link). Pēc tam vecāki var sākt lejupielādēt lietotni Family Link savā ierīcē (Android ierīcē vai iPhone tālrunī).

Ja bērnam/pusaudzim jau ir konts, lietotnē Family Link vecākiem tiks parādīti detalizēti norādījumi par sava un bērna konta saistīšanu. Šī procesa ietvaros bērnam/pusaudzim, iespējams, būs nepieciešams lejupielādēt lietotni Family Link (bērnam/pusaudzim) savā tālrunī, lai pabeigtu kontu saistīšanas procesu.

Vecāki var arī izmantot lietotni Family Link, lai izveidotu Google kontu savam bērnam, kurš ir jaunāks par 13 gadiem (vai atbilstošo vecumu jūsu valstī). Kad tas ir izdarīts, bērns var pierakstīties ierīcē, izmantojot savu jauno kontu.

Kad konti ir saistīti, vecāki var izmantot lietotni Family Link, lai veiktu tādas darbības kā ierīces izmantošanas ilguma uzraudzība un bērna izmantotā satura pārvaldība.

Vai Family Link bloķē visu bērniem nepiemēroto saturu?

Nē. Family Link nebloķē neatbilstošu saturu, taču dažām lietotnēm var būt savas filtrēšanas opcijas. Dažām Google lietotnēm, piemēram, Meklēšana un Chrome, ir filtrēšanas opcijas, ko varat atrast lietotnē Family Link. Vecāki, kuru bērni ir vismaz 13 gadus veci, var izmantot YouTube izvēles iestatījumu “Ierobežotais režīms”, lai filtrētu iespējamu galvenokārt pieaugušajiem paredzētu saturu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šie filtri ne vienmēr darbojas precīzi, tādēļ dažreiz bērnam var tikt parādīts necenzēts, nepiemērots vai cita veida saturs, ko viņam nevajadzētu redzēt. Ieteicams pārskatīt lietotņu iestatījumus un Family Link piedāvātos iestatījumus un rīkus, lai izlemtu, kas jūsu ģimenei ir piemērots.

Vai vecāki var izmantot lietotni Family Link Android ierīcēs?

Jā. Vecāki var izmantot lietotni Family Link Android ierīcēs ar operētājsistēmu KitKat (4.4) un jaunākām versijām.

Vai vecāki var izmantot lietotni Family Link iOS ierīcēs?

Jā. Vecāki var izmantot lietotni Family Link iPhone tālruņos ar operētājsistēmu iOS 11 un jaunākām versijām.

Vai vecāki var izmantot lietotni Family Link tīmekļa pārlūkprogrammā?

Vecāki var pārvaldīt dažus bērna konta iestatījumus tīmekļa pārlūkprogrammā. Lai izmantotu citas funkcijas, piemēram, iestatītu izmantošanas ilgumu, vecāku Android ierīcē vai iPhone tālrunī ir jābūt lietotnei Family Link.

Vai bērni/pusaudži var izmantot lietotni Family Link Android ierīcēs?

Lai sasniegtu vislabākos rezultātus, bērniem vai pusaudžiem ir ieteicams izmantot Android ierīces, kurās darbojas operētājsistēmas versija 7.0 (Nougat) vai jaunāka versija. Ierīcēs ar operētājsistēmu Android 5.0 un 6.0 (Lollipop un Marshmallow) arī, iespējams, var izmantot lietotni Family Link. Lai uzzinātu vairāk, skatiet mūsu palīdzības centru.

Vai bērni/pusaudži var izmantot lietotni Family Link Chromebook datorā (Chrome OS)?

Bērni un pusaudži var pierakstīties savā Google kontā Chromebook datoros. Vecāki var pārvaldīt bērnu Chromebook datora un konta iestatījumus, kā arī skatīt vietņu ierobežojumus. Vairāk varat uzzināt šeit.

Vai bērni/pusaudži var izmantot lietotni Family Link iOS ierīcēs un tīmekļa pārlūkprogrammās?

Bērni un pusaudži ar vecāku piekrišanu var pierakstīties savā Google kontā iOS ierīcēs un tīmekļa pārlūkprogrammās. Vecāki var arī turpmāk pārvaldīt dažus bērna konta iestatījumus, un šie iestatījumi būs spēkā, ja bērns būs pierakstījies un izmantos Google lietotnes un pakalpojumus iOS ierīcē vai tīmeklī. Citas lietotnes Family Link funkcijas, piemēram, bērna izmantoto lietotņu pārvaldība un ierīces izmantošanas ilguma iestatīšana, nebūs pieejamas vecākiem, kamēr bērns izmantos iOS ierīci vai būs pierakstījies tīmeklī. Uzziniet vairāk par bērna/pusaudža pierakstīšanos iOS ierīcēs un tīmekļa pārlūkprogrammās.

Cik ilgs laiks nepieciešams bērna ierīces un Google konta iestatīšanai?

Bērna Google konta izveidei un Android ierīces iestatīšanai būs nepieciešamas aptuveni 15 minūtes.

Konti

Vai ir minimālā vecuma ierobežojums, kad bērns var sākt izmantot Google kontu, kas tiek pārvaldīts lietotnē Family Link?

Nē. Jūs izlemjat, kad bērns ir gatavs savam pirmajam Android tālrunim vai planšetdatoram.

Vai bērns redzēs reklāmas, kad būs pierakstījies savā Google kontā?

Jā. Google pakalpojumu sniegšanai tiek izmantotas reklāmas, un, izmantojot mūsu produktus, bērnam var tikt rādītas reklāmas.

Vai lietotni Family Link var izmantot, lai uzraudzītu pusaudzi?

Jā, lietotni Family Link var izmantot, lai uzraudzītu pusaudžu (bērnu, kuri ir sasnieguši 13 gadu vecumu vai atbilstošo piekrišanas vecumu jūsu valstī) kontus. Atšķirībā no bērniem, kas ir jaunāki par piekrišanas vecumu, pusaudži jebkurā laikā var pārtraukt uzraudzību. Ja tas tiks izdarīts, saņemsiet paziņojumu un pusaudžu ierīces tiks īslaicīgi bloķētas un nebūs izmantojamas.

Vai varu izmantot savu mācību iestādes vai darba kontu, lai pārvaldītu savu ģimeni?

Nē. Darba vai mācību iestādes kontus nevar izmantot ģimenes grupas pārvaldībai. Ar lietotni Family Link varat izmantot personīgo Google kontu, piemēram, savu Gmail kontu.

Kāpēc bērnu ierīcēs, kuras tiek pārvaldītas, drīkst būt izveidots tikai viens Google konts?

Šis ierobežojums palīdz mums pārvaldīt produktu funkcionalitāti. Piemēram, ja ierīcē būtu vēl viens konts, bērni varētu pārslēgt šo kontu, lai lejupielādētu lietotnes no Play bez vecāku atļaujas.

Kas notiek, kad bērns sasniedz 13 gadu vecumu (vai atbilstošo vecumu jūsu valstī)

Kad bērns būs sasniedzis 13 gadu vecumu (vai atbilstošo vecumu jūsu valstī), viņš varēs sākt lietot parastu Google kontu. Pirms bērna 13. dzimšanas dienas vecāki saņems e-pasta ziņojumu ar informāciju par to, ka bērns pēc dzimšanas dienas varēs pārvaldīt savu kontu, tādēļ vecāki vairs nevarēs pārvaldīt bērna kontu. 13. dzimšanas dienā bērns varēs izvēlēties, vai turpmāk pats pārvaldīs savu Google kontu vai ļaus to darīt vecākiem. Ja bērns izvēlēsies pats pārvaldīt savu kontu, bet jūs joprojām vēlaties būt informēts, Family Link uzraudzības rīkus var iespējot atkārtoti, izmantojot lietotni Family Link (bērnam/pusaudzim) viņa ierīcē. Plašāku informāciju skatiet mūsu palīdzības centrā.